OBČANSKÁ PORADNA

V roce 2018 jsme začali provozovat registrovanou sociální službu – odborné sociální poradenství. Tato služba je určena pro osoby a rodiny v krizi, kteří potřebují pomoc a podporu v řešení svých problémů. Naši pracovníci jsou odborně způsobilí a mají dlouholeté zkušenosti v oblasti sociální práce. Součástí odborného poradenství je také poskytování materiální a potravinové pomoci pro osoby a rodiny, které se nacházejí v tíživé finanční situaci. Při poskytování této pomoci dbáme na důstojné zacházení s každým klientem a respektování jeho práv a důstojnosti. Odborné sociální poradenství je poskytováno zdarma. Služba je důležitou součástí naší práce s lidmi v komunitě a má za cíl pomoci těm, kteří se ocitli v tíživé situaci a potřebují podporu a pomoc.

Občanská poradna je registrovaná sociální služba. Naši poradci jsou odborní sociální pracovníci. Provoz poradny je podpořen Ústeckým krajem, MÚ Podbořany a dalšími subjekty. Velice si vážíme vaší podpory.

Nabízené oblasti poradenství:

  • poradenství v oblasti rodinného práva
  • poradenství v oblasti pracovního práva
  • poradenství v oblasti dluhové problematiky

Sociální pracovnice: Bc. Zuzana Bechyňová Jiranová, DiS., tel.: 774 743 839

Vedoucí obč. poradny: Aleš Bechyně, tel.: 774 631 180

Facebooková stránka: Občanská poradna Podbořany | Facebook

V rámci naší činnosti také provozujeme tzv. Dobrošatník. Máte-li oblečení, drogerii, nádobí, kočárky, autosedačky, potřeby do domácnosti, potřeby pro miminka apod. a již je nepotřebujete, ale je vám líto je vyhodit, darujte je. V našem Dobrošatníku přijímáme všechny tyto věci a poté je darujeme osobám v nouzi. Úzce spolupracujeme s OSPOD Podbořany, ÚP Podbořany a Žatec, Charita ČR, Vavřinec z. s. a Léčebna Petrohrad. Ve spolupráci s těmito institucemi darujeme oblečení a potřeby do těch rodin, kde je to skutečně potřeba. Nejedná se pouze pouze o rodiny v nouzi, ale také osoby bez přístřeší, klienty sociálních služeb apod. Poskytujeme také potravinovou pomoc ve spolupráci s Potravinovou bankou Džbánsko.

V současné době u nás můžete kdykoliv požádat o oblečení, potřeby do domácnosti, nádobí, autosedačky, potraviny, roušky a respirátory apod.

NOVINKA – PRÁVNIČKA NA UCHU, PRÁVNÍ RADY ZDARMA

Počínaje 15. květnem 2024 každou středu v čase od 8 do 9 hodin ráno si mohou naše klientky a klienti volat o právní radu z oblasti rodinného práva (rozvody, péče o děti, soudní stání, určení výživného, péče, domácího násilí, apod.).

Právní poradenství je realizováno ve spolupráci se Sítí pro rodinu a Evou Decroix. Délka konzultace je max. 15 minut.

V případě zájmu o bezplatné právní rady se na nás neváhejte obrátit a domluvíme se na termínu, v kterém společně zavoláme. Rezervace termínu na telefonu: 774 743 839.

Kontakt: 774 743 839